Pro 8 - 10 os. 4.1.2020 - 25.1.2020 58000 Kč Ještě jsou
volná místa  • Zažijte sílu setkání s horskými gorilami a dalšími divokými zvířaty v NP Murchison Falls, Queen Elizabeth a Mburo.

  • Vyzkoušejte rafting na divokých vodách mystického Nilu.

  • Vychutnejte si šálek lahodného čaje či kávy přímo z místních plantáží.

  • Plujte na ručně vydlabaných kánoích po magickém jezeře Bunyonyi.

  • Vykoupejte se pod vodopády ve vulkanické oblasti Mt. Elgon.

  • Poznejte místní kmeny, jejich tradice, tanec a hudbu.


Praktické
informace

Itinerář

Ubytování

Galerie


1 Po příletu do Entebbe se přesuneme do hlavního města Kampaly, kde si lehce odpočineme a začneme se seznamovat s místním krajem a zvyklostmi a také naším africkým doprovodem.

2 Jinja a okolí – projedeme se na motorové lodi po jezeře Viktoria k počátku jedné z největších řek Afriky – Nilu. Navštívíme místní trhy, kde se naučíte, jak smlouvat a nakupovat. Na kajaku se vydáme po klidné hladině Nilu, abychom mohli při západu slunce pozorovat divoká zvířata.

3 Mbale a národní park Mount Elgon – v odloučené oblasti na hranicích parku Mount Elgon se blíže seznámíme s místním životem. Navštívíme kávové plantáže, absolvujeme krásný trek k vodopádům i s noclehem a také se podíváme do místní školy, kde případně vypomůžeme.

4 Rezervace Pian Upe – ubytujeme se v táboře strážců rezervace a vyrazíme do africké savany na noční sledování divoké zvěře.

5 Národní park Queen Elizabeth – v parku pojmenovaném na počest britské královny Alžběty se setkáme s levharty, lvy či slony a možná zahlédneme i jeřába královského z ugandské vlajky.

6 Kabale a jezero Bunyonyi – zapůjčíme si tradiční dřevěné kánoe a vydáme se na několikadenní výlet po druhém nejhlubším africkém jezeře. Spát budeme v kempech na ostrůvcích rozesetých po jezeře a večer sledovat noční oblohu, zpívat a hrát.

7 Národní park Mburo – v tomto krásném parku nás čeká setkání se žirafami, buvoly, hrochy a krokodýly.

8 Návrat do Kampaly – v Kampale nakoupíme dárky, zavzpomínáme na prožité zážitky a rozloučíme se s Ugandou.

Program cesty je orientační a může se změnit podle požadavků a potřeb skupiny.

Typ ubytování se odvíjí od programu.


Obvykle využíváme ubytování v hotelech, v hostelech, v homestay, ve stanech podle oblasti, do které jedeme. Bude upřesněno během informačních schůzek před odjezdem.O PRŮVODCIŠtěpán Pastula


Rovníková Afrika, konkrétně Uganda mi připomíná, jak důležité je pro budoucí generace ochránit přírodní bohatství.
Lidé, žijící zde v chudých oblastech, mi ukazují jak není třeba velkých věcí, k tomu aby bylo naplněno štěstí. V afrických zemích jako Uganda, Kongo a Rwanda mám dvě roviny náhledu.
První - přírodní bohatství - krása, rozmanitost a nenahraditelnost tohoto místa.
Druhá rovina je z pohledu místních lidí. Když se bavíte s místními, zjišťujete co jsou pro ně priority a co za problémy řeší. V ten okamžik mi narůstá vděčnost za domov a bohatství, které v něm mám. Svoboda, bezpečí a s tím i spojená hojnost.REZERVOVAT


SDÍLET